Home › Jak ustrzec się nieświeżego oddechu?

Jak ustrzec się nieświeżego oddechu?

Nieprzyjemny zapach z ust prowadzi do kiepskiego nastroju, zniekształcenia obrazu postrzegania swojego wyglądu, kłopotów z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich a często także do zakłóceń depresyjnych. Nie wszyscy są świadomi swojego kłopotu, w związku z tym wdrożenie trafnych metod zapobiegawczych staje się jeszcze trudniejsze. Jakie czynniki generują nieświeży oddech oraz w jaki sposób ich unikać?
Nieodpowiednia higiena jamy ustnej - to pierwszy powód nieświeżego oddechu jaki przychodzi do głowy. Niestosowanie należycie dobranych past do zębów, unikanie nici dentystycznych i płynów antyseptycznych sprawia, że w jamie ustnej gromadzą się nie tylko resztki pożywienia, ale także bakterie, którym tworzymy idealne warunki do rozmnażania. Przyczyną nieświeżego oddechu ma prawo być też schorzenie nazywane halitozą. Z trudem ją zdiagnozować. Do kuracje wykorzystuje się właściwe środki farmakologiczne, osiągalne również bez recepty.

Nieprzyjemny zapach z ust jako ślad choroby Nieprzyjemny zapach ust nie zawsze wypada traktować jako problem sam w sobie.

Częściej jest to wyłącznie objaw toczących się w jamie ustnej procesów chorobowych, takich jak próchnica, aftoza, pleśniawka, bielnica a w skrajnych wypadkach również nowotwór.

To dlatego przynajmniej raz w roku lub ewentualnie częściej trzeba odbywać wizyty kontrolne stomatologiczne.

W czasie zabiegów profilaktycznych doktor wyeliminuje kamień i płytkę nazębną, które także są w stanie odpowiadać za kłopotliwy zapach w jamie ustnej..
By {} | on Saturday, April 22 2017 22:05