Home › Kleszcz omg

Kleszcz omg

Jest ich coraz większa ilość.

czyhają siedzą w wysokich łąkach, na drzewach i krzewach. Są też przynoszone przez zwierzęta. wgryzają się w skórę ekspresowo i bezboleśnie, zazwyczaj nawet nie wiemy kiedy. Zauważamy go dopiero, gdy urośnie do sporych rozmiarów, a skóra wokół ukąszenia zaczyna swędzieć. Jakzabezpieczyć się przed ukąszeniem i jak postąpić w sytuacji ukąszenia? Przede wszystkim, najważniejsza jest zapobieganie. Aby ochronić się przed ukąszeniem, wybierając się do lasu lub na łąkę powinniśmy zawsze zakładać zakryte obuwie, bluzki z długim rękawem i długie spodnie. Głowę też należy ochronić czapką. Na rynku dostępnych jest mnóstwo środków prewencyjnych ugryzieniom, które rozprowadza się wprost na skórę. świetne rezultaty przynosi też olejek herbaciany oraz tymiankowy, kleszcze bowiem nie lubią ich aromatu.

Wystarczy zaledwie kilka kropel. Co zrobić, jeśli jednak mimo wszystko kleszcz nas ukąsi? Przede wszystkim należy go usunąć.

fałszem są zalecenia o wykręcaniu kleszcza.

Jedyną radą w tej kwestii jest usunięcie go sterylną pensetą, szybkim i zdecydowanym ruchem. Ważne, by kleszcz wyszedł ze skóry w całości. Skórę wokół ugryzienia należy bacznie obserwować, a w przypadku pojawienia się czerwonego rumienia wkoło miejsca ugryzienia, trzeba szybko zgłosić się do doktora. Kleszcze rozsiewają bowiem niebezpieczne infekcje, jakimi są odkleszczowe zapalenie mózgu, czy też borelioza, na którą w tej chwili nie ma medykamentu. Lepiej więc zapobiegać niż leczyć. Wystarczy zachować odrobinę zdrowego rozsądku i działać w przypadku ugryzienia..


Autor: Wózki zakupowe andersen
By {} | on Tuesday, April 25 2017 20:29