Home › Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie ukazują się zdjęcia z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest dużo bardziej skomplikowanym interesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego czynników technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę specjalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
By {} | on Sunday, May 21 2017 21:52