Home › Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Na obszarze ostatnich kilku lat, sytuacja na rynku lokali we Wrocławiu zasadniczo się zmieniła. Około mniej więcej pięć lat temu mogliśmy nabyć kolejne lokale w tym mieście za całkiem przyzwoitą cenę. Niestety, obecnie ceny nowych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład obowiązują w mieście stołecznym naszego kraju lub na północy. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku mieszkaniowym, którego wynikiem jest budowa nowych nieruchomości, jest głównie znaczna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego rejonu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracy, przywabiają so siebie sporo ludzi którzy pragną polepszyć stan własnego bytowania.

Sporym rozrostem charakteryzuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najchętniej poszukiwani.

Efektem nawału świeżych mieszkańców miasteczka jest bardzo duży popyt na nieruchomości mieszkalne.

Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na terenie całego Wrocławia. Dużą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak odnajdują się zainteresowani drogich mieszkań, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Drugim czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych końców Polski. W związku z tym właściciele lokali mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie wysokich miesięcznych opłat. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi orientacyjnie osiemset złotych za miesiąc..


Zobacz:
Jak wydobyć naturalne piękno?
Kupujesz nowe mieszkanie? Dobrze wybrać sumiennego dewelopera!
Akcesoria do bagażników samochodowych
Agencje detektywistyczne wrocław - lista
Czy pasty polerskie są dobre na rysy?
By {} | on Friday, May 5 2017 10:08